Press "Enter" to skip to content

Doğu Avrupa ’16 Burgas-İstanbul (12.gün)

Dün akşamki alkol etkisi sanırım havanın da güzelliği ile uyandığımda tamamen yok olmuştu. İlk plan kahvaltı etmeden yola çıkıp mümkün olduğunda İstanbul trafiğinden yırtmaktı ama sonra kahvaltı edip yola çıkmaya karar verdik. Saat 08.30’da kahvaltının başlaması ile birlikte karnımızı doyurduk. Otelin kahvaltı salonu ve kahvaltısı başarılıydı. En azından scrambled eggs yapmayn bilen bir ahçıları vardı.

Daha sonra hesabı kapatıp otelin önünde bir kaç fotoğraf çekerek yola çıktık. Dün akşam motorları yolda parkın yanında ve gazinosu otelin önünde bıraktığımızdan biraz endişeliydim ama sabah motorları başlarına herhangi bir şey gelmemiş halde bulduk.

Pazar sabah erken olması sebebi ile yollar bomboştu. Bulgaristan’ın yolları gayet güzel. Özellikle sınıra kadar olan yol ağaçların ve ormanın içerisinden geçerek giden ve çok keyifli ve hızlı virajları olan muhteşem bir yoldu.

Benzinin burada ucuz olması sebebi ile tam sınır girişinden önceki Lukoil’de yakıt alıp depoları doldurduk. Sticker arayışımda son nokta olan benzin istasyonunda da maalesef sticker bulamadım.

Dereköy sınır kapısından Türkiye’y giriş yaptık. Hem Bulgaristan’dan çıkış hem de ülkeye giriş sorunsuz ve çok hızlı bir şekilde gerçekleşti. Sınırdan çıkmadan önce gümrük memurundan son bir fotoğraf çekmesini rica edip yola koyulduk.

İstanbul’a giriş için biraz yüksek tempoda sürdük. Yaklaşık 100 km kala ben hem ev anahtarımın olmaması sebebi ile evi arayıp girişimi organize etmek için, hem de son bir Red Bull ve Snickers ile enerji almak için bir benzinlikte kısa bir mola verdik.

Yurtdışında harcadığımız küçük paralardan sonra burada Red Bull ve Snicker’a verdiğimiz para bize oldukça fahiş geldi. Serkan ile vedalaşarak yol çıktık. Vakitlice İstanbul’a girmemize rağmen tahmin ettiğim gibi korkunç bir trafik bizi karşıladı. Yan çantaların genişliği sebebi ile arabaların arasından veya emniyet şeritlerden geçerken çok rahat olamıyordum. Ama daha sonra imdadımıza bir polis arabası yetişti ve köprüye kadar emniyet şeridinden giderken biz de peşine takıldık. Böylece son anda emniyet şeridine dalmaya çalışan arbalara karşı polis arabasını br kalkan yaparak köprüye kadar geldik. Ben Etiler çıkışından ayrılıp kısa bir süre sonra eve ulaştım. Motorun güzel bir temizliğe ihtiyacı var. Tabi benim de….

 

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *