Press "Enter" to skip to content

Hakkında

İlk motosiklet virüsünü kapmam ilkokul yıllarımda oldu. O zamanlar şimdi büyük şehirlerde olduğu gibi değil, akrabalar, eşler dostlar çok daha yakınlardı ve sık görüşürlerdi. Biz o zaman Ankara’da yaşıyorduk. Şu anda tam kimler olduğunu hatırlayamadığım ama İzmir’den uzak akrabalarımız, bizi ziyarete gelmişlerdi. Dönerlerken de yazın beni misafir etmek istediklerini söylemişler, annem de izin vermişti.

Yaz geldiğinde bana da söz verildiği üzere İzmir’e gittim. Akrabalar elektriğin henüz evlerine gelmediği bir köyde yaşıyorlardı. Evin babasının bir işporta arabası ile pişirdikleri köfteleri satarak geçimlerini sağlıyorlardı. Tabloyu böyle koyunca çok geri bir görüntü ortaya çıksada aslında durum bunun tam tersiydi. Benden yaşca büyük, abi diyebilecegim iki oğlu vardı. Onlarla arada köyün kahvesine giderdim. Köyün kahvesinin duvarlarında ise Easy Rider posteri asılıydı. Kahvede ise Laura Branigan Self Control şarkısı çalıyordu. Eeee evde elektrik olmasa da köy İzmir’in köyü. Benzemez başka köylere

Postere hayran hayran bakıp hayaller kurmaya başladım. Bunu farkeden abiler evlerindeki Mobyllete’e ilk önce kendi arkalarında, daha sonra ise tek başıma binmeme izin verdiler. Benden daha mutlusu yoktu.

Hatta ilk off-road deneyimimi istemeden de olsa orada yaşadım. Motorla keyifli keyifli köyün içinde turlarken birden gaz kolu takıldı. Motoru durdurmam mümkün olmadı. En sonunda kendimi bir tarlanın içinde buldum. Oradan oraya motorun üzerinde bir yandan düşmemek için dua ederek tarlada yol bir motocross’çu gibi zıpladım. Sonunda nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde gaz kolu düzeldi ve durmayı başarabildim.

Kendi motoruma sahip olmam ise ancak aradan yıllar geçtikten sonra mümkün olabildi. 2006 yılında sanırım hala Easy Rider etkisinin bilinç altımda devam etmesi ile Harley peşinde koşarken kendimi bir Honda Transalp sahibi olarak buldum:)  Ondan sonra Honda CBF 1000 ile bir süre geçirdiğim mutlu birlikteliğin ardından, yaklaşık 7 sene sürecek BMW 1200 GS dönemi başladı. Çok yakın bir zamanda ise KTM 1190 Adv yeni ve heyecanlı bir birlikteliğimiz var.

2006’dan bugüne kadar neredeyse her sene bir büyük tur ve aralarda küçük kapsamlı geziler yaptım. Her bir gezide bir şeyler ögrendim ve her birinden ayrı ayrı keyif aldım. Ve bugün bu gezilerdeki notları, fotoğrafları, anıları, faydalı olacağını düşündüğüm bilgileri, ekipman, motor yorumlarını buradan paylaşmaya karar verdim. Eski gezilere dair maalesef çok fazla not olmaması sebebi ile kapsamları biraz dar kalabilecek olsa da, en son gerçekleştirdiğimiz Doğu Avrupa seyahatinde böyle bir web sayfası da hazırlamanın kararlılığı ile geniş notlar tuttum. İlk paylaşımları da bu gezi notları ile yapıyor olacağım.

En azından benim motor seyahatlerime dair bir anı defteri niteleğinde kayıt olacak bu sayfaları okuyanların keyif almasını diliyor, yorumlar ve paylaşılan tecrübeler ile motosiklet virüsünün daha geniş kitlelere yayılmasında küçük bir nebze de olsa katkım olmasını umuyorum.

Ride safe…..

Comments are closed.